Royal Ascot 3. dan: Stradivaris divlja u trećem uzastopnom Zlatnom kupu, Foundov sin osvaja Chesham

Treće popodne Royal Ascot Racinga odigralo se na stazi koja je zvanično klasifikovana kao kišna, ali to nije spriječilo Stradivarijusa da nastavi igrati u prvoj grupi Zlatnog kupa.Pobijedio po treći put.Pod treningom Johna Gosdena (John Gosden), Frankie Dettori (Stradivarius) jašući Frankie Dettori (Stradivarius) ostvario je četvrtu pobjedu u karijeri na Kraljevskoj konferenciji, osvojio je Kraljičinu vazu 2017. godine.
Šestogodišnja konjska trka "Ocean Star" osvojila je trostruki zlatni kup sa Sagarom (1975, 1976, 1977), a samo četiri puta strijelac Yeats (2006, 2007, 2008, 2009, 2010) osvojio je dvije i po milje .Ostanite za još emisija.
Tokom većeg dijela putovanja od 2 1/2 milje, Dettori, koji je jahao na pola puta, zamahnuo je svojim Stradivariusom do četiri takta do posljednjeg dijela.Stradivarius je bio pun samopouzdanja na samom početku trke.Odmah je odgovorio na finalnu rundu koju je Dettori pozvao da učestvuje i osvojio prvenstvo sa 10 udaraca.
Ove brojke podržavaju fotografije Stradivariusovog zadivljujućeg nastupa, koji je doveo do trećeg uzastopnog osvajanja Zlatnog kupa.Uprkos sporom terenu, Stradivaris je i dalje pokazao uobičajenu sposobnost ubrzanja.U posljednja tri zmaja, maraton je završen za 39,93 sekunde, a najveća brzina u finalnom zmaju bila je 35,3 mph.Nasuprot tome, sljedeća najbolja Nayef cesta je 42,50 sekundi kroz posljednja tri krivina i prelazi ciljnu liniju brzinom od 30,8 mph.
Gorsdon je rekao: „Da bih to uradio, mislim da je Sagarro trenirao moj dobar prijatelj, Francois Boutin, a trenirao ga je Lester Piquet (Lester Piggott) u vožnji.”“Sećam se da sam gledao sve njegove trke.On je jedna stvar.Yeats je fenomen.Spomenite da je konj sve u toj zagradi.Veoma smo ponosni na pobedu u tri trke., Ovo je odlično za vlasnika uzgajivača Bjorna Nielsena (Bjorn Nielsen).On je strastven u svom uzgoju i uzgoju.Naporno je radio na podizanju šampiona u derbiju, ali ima jako dobrog konja za Zlatni kup.Za njega će ga to jako zadovoljiti i za njega i za nas - šteta što danas ne može biti ovdje.
DeTori, koji je sada osvojio Zlatni kup osam puta (Lester Piggott ima rekord osvajanja Zlatnog kupa sa 11 ljudi) rekao je: Brinem se zbog kiše.Često pričaju o konju Martyn Meade [tehničar], ovo je zabrinjavajuće pitanje, on me je stvarno iznenadio jer je stvarno prošao kroz puter kao vruć nož.Pustio sam sve da ih pokriju ova četvorica, a onda sam se iznenadio da me niko ne može izazvati.Bilo da se javite ili ne, uvijek je užasan trenutak do oznake Furlong, ali on je to učinio i protegnuo se 10 stopa.“
Stradivariusova vještina je vrhunska, jer je postao treći konj u historiji koji je osvojio samo zlatni pehar hat trik!#RoyalAscot pic.twitter.com/ytlfPfWp9c
U prvoj trci dana, Highland Chiefs su osvojili stazu s preprekama Golden Gates dugu 10 stopa, osvojivši prvo Kraljevsko prvenstvo za džokeja Rosu Ryana.Od nastavka igre 1. juna, ovo je ujedno i prvi uspjeh trening partnerstva Royal Ascot koji je odobrila BHA, a Paul i Oliver Cole rade s Highland Chiefsima.Paul Cole je bio jedini odgovoran za licencu za obuku i obučavao je 21 pobjednika Royal Ascota.
O činjenici da sada dijeli dozvolu sa svojim ocem Paulom, Oliver je rekao: „Kako se izraz razvija, ako se ne uništi, zašto ga popravljati?Imamo neke dobre konje i sretni smo što ih imamo.
„Nažalost, moj otac je danas prisustvovao sahrani svog najboljeg prijatelja kod [Ben Leeja], zbog čega nije došao.Danas sam mu rekao da mislim da ćemo osvojiti šampionat Askota.”
Džokej Džejms Dojl osvojio je treći šampionat ove nedelje.Sjajno je poslao planinskog anđela kojeg je dresirao Roger Varian u svoje srce da udobno učestvuje u danu.Druga utakmica je bila Wolferton Stakes (Wolferton Stakes) sa više od 10 stadija.
Što se tiče njegove dosadašnje sedmice, Doyle je rekao: „Morate uživati.Očigledno, ovo je drugačije od onoga što smo radili.Sinoć sam gledao reprizu i sve je bilo tiše.Pobjednik vožnje pokušao je da se stvari dogode.Sjajno je biti živopisan!Nažalost, ja nisam Frankie, ali divno je stajati ovdje!”
Džokej Jim Crowley uživao je u nezaboravnom iskustvu Royal Ascot-a.Nakon bitke koja je u toku, Molatham je dobio G3 dres od egipatskog monarha.7 Stadion, upola kraći, zabeležio je svog petog pobednika ove nedelje.Za trenera Rogera Variana (Roger Varian), ovo je dvostruki bonus.Kao i sva četiri najbolja Crowleyeva šampiona ove sedmice, Molatham je u vlasništvu Hamdana Al Maktouma i Crowley je imenovan za džokeja.
Crowley je rekao: “Imam šest pobjednika u Royal Ascotu.”“Iako nemam pritužbi.Kad si džokej, učestvuješ na sastanku, pa je super dobiti pet.Veoma sam srećan što mogu da jašem tako sjajnog konja, radim tako veliku vežbu.”
U četvrtoj trci dana, Royal Blood je osvojio navedenu Chesham Grand Prix: šampion trijumfalne kapije (2016), šampion Stallion Cupa (2015) i prvi poni koji je otkrio milioner Ušao je u krug u kojem je Royal Ascot pobedio sa pobednikom dužine 2 1/2.Battleground je dvogodišnji sin ratnog zarobljenika.Vozio ga je Ryan Moore i postao je jahač trenera Aidana O'Briena.
O'Brien je rekao: „Bojno polje je uzbudljiv konj.On može biti bilo ko.”“On može biti član julskog sastanka ili pripadnik nacionalnog interesa.Mislim da će ostati u dobroj formi., Možda će njegovo putovanje dostići milju.Utvrđeno je da je prešao pola milje, ali je bio ispred borbene linije, što je imalo veliki uticaj na brzinu.